Referencje

 

Tomasz Lipiec pomógł mi w przełamaniu bariery 1h30 min na dystansie 20.000 metrów w chodzie sportowym . Jego profesjonalne wskazówki, porady i zalecenia pozwoliły mi w krótkim czasie osiągnąć zamierzony cel i wciąż poprawiać rezultaty na krótszych dystansach 3000 m, 5000 m, 10 000 m w chodzie sportowym. Co więcej, jego opieka to nie tylko sztywne wytyczne treningowe, ale również bardzo mocne wsparcie mentalne.
Jestem przekonana, że Tomasz Lipiec spełni oczekiwania każdego ambitnego sportowca.

Katarzyna Burghardt, wielokrotna Mistrzyni Polski,
Rekordzistka Polski( 2013r.) w chodzie sportowym na 20km.

 

Cenię Tomasz Lipca jako sportowca i człowieka.

Będąc młodym sportowcem z podziwem śledziłem jego występy na arenach międzynarodowych. W 2012 roku dzięki cennym uwagom Tomka dotyczącym treningu, które wprowadziłem w swój plan podczas Festiwalu Biegowego na 10 km osiągnąłem czas 28:48 zajmując III miejsce. Podczas Półmaratonu Festiwalu Biegowego ustanowiłem rekord życiowy 1:06:14 wygrywając ten bieg z uśmiechem na twarzy:)
Jestem przekonany , że gdybym pracował z Tomkiem od wieku juniora byłbym jednym z czołowych zawodników na świecie w biegach długodystansowych.

Jakub Burghardt, wielokrotny Mistrz Polski w biegach długich.

 

Tomasz Lipiec, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu zawodniczym potrafi przygotować i poprowadzić zawodnika, zawodnika-amatora do oczekiwanych wyników sportowych.
Wielokrotnie w swojej karierze zawodniczej pytałem, konsultowałem, wymieniałem poglądy na temat optymalnego przygotowania do zawodów, do sezonu czy do jednostki treningowej. Porady były fachowe i trafne – prowadząc zazwyczaj do rekordu życiowego.

Mogę spokojnie polecić Tomka Lipca – jako trenera, konsultanta czy też animatora sportu.

Grzegorz Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata
oraz srebrny medalista mistrzostw Europy w chodzie sportowym.
Rekomendacja Grzegorz Sudoł

 

Gorąco polecam Tomka Lipca! Współpracę z nim jako moim Trenerem biegania rozpocząłem w sierpniu 2013 roku. Było już trochę za późno aby dokonać dużego postępu jednak po kilku tygodniach treningu udało mi się poprawić życiówkę w półmaratonie (Piła) i na 10k w Warszawie. Niezmiernie istotną cechą współpracy z Tomkiem jest analizowanie przez niego indywidualnych cech i predyspozycji zawodnika. Przeradza się to w proces wzajemnego uczenia się, który to proces przynosi z czasem rewelacyjne rezultaty. Dzięki bardzo różnorodnemu treningowi, który był na bieżąco adaptowany do samopoczucia i możliwości czasowych udało się nam osiągnąć rewelacyjne rezultaty już w roku 2015. Złamałem barierę 20 minut na 5k, zbliżyłem się znacznie do bariery 1:30 w półmaratonie i dwukrotnie poprawiałem wynik w maratonie uzyskując czas 3:28:59 (poprawa o ponad 13 minut na przestrzeni roku!). Tak doskonałe rezultaty mogły zostać osiągnięte dzięki doskonałej mieszance ogromnego doświadczenia i wiedzy ze strony Tomka popartej moją ciężką pracą. Jeszcze raz i z głębokim przekonaniem polecam Trenera amatorom biegania praktycznie na każdym etapie rozwoju ich pasji!

Zbyszek Zieliński

Dzięki współpracy z Tomkiem Lipcem w marcu 2013 r., po czterech latach prób i błędów oraz blisko 10 nieudanych podejściach, ustanowiłam rekord życiowy w maratonie (3:27:41). W tym samym sezonie poprawiłam wynik w półmaratonie (1:36:07, tydzień po maratonie). Poprawiłam też znacząco wyniki na krótszych dystansach – od zimowych 15 km na samym początku sezonu po 5 km poprawione również po kilku sezonach regresu. Sezon wcześniej, tuż po nawiązaniu współpracy z Tomkiem, udanie startowałam m.in. w Maratonie Gór Stołowych (13 m. wśród kobiet) i Maratonie Karkonoskim. Efektem naszej współpracy było również kilka dobrych wyników w mniejszych biegach, kilka pucharów i miejsc na podium (m.in. w Biegu Wedla).

Tomek Lipiec jest trenerem, który cały czas pracuje nad swoim warsztatem, sięga do najnowszej myśli trenerskiej i adaptuje światowe rozwiązania dla indywidualnych potrzeb swoich zawodników, uwzględniając ich indywidualne predyspozycje. W moim przypadku była to na przykład organiczna niechęć i niemożność wykonania biegów ciągłych. Jego podejście oszczędza organizm zawodnika, prowadząc do maksymalizacji efektów przy możliwie optymalnym obciążeniu. Pod opieką Tomka osiągałam lepsze wyniki biegając mniej niż kiedykolwiek wcześniej (choć to nie znaczy: mało). Nauczyłam się też lepiej rozpoznawać sygnały organizmu po i w trakcie poszczególnych treningów.

Tomek potrafi też niesłychanie mobilizować swoich zawodników do startów i zawsze wspiera ich na trasie – chyba że sam również startuje. Ale i wtedy znajduje czas, żeby wrócić na trasę i wesprzeć dobrym słowem w kluczowych momentach.

Obecnie wracam do biegania po przerwie wynikającej z kłopotów zdrowotnych, kontuzji i …ciąży. Mam nadzieję, że we współpracy z Tomkiem po raz kolejny uda mi się poprawić wyniki.

Anna Pawłowska-Pojawa

Autorka bloga „Ania biega” (aniabiega.blox.pl) oraz książki „Bieganie. Kobieca strona mocy”.

Referencje